11 maja 2012 w Ośrodku Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu z inicjatywy doktora Roberta Wiraszki odbyła się impreza poświęcona Amazonkom. Organizatorem imprezy był Oddział Radomsko-Lubelski Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich „Pomoc Maltańska” w Radomiu. Przybyłych gości powitał doktor Robert Wiraszka podkreślając zaangażowanie Kawalerów Maltańskich w pomoc osobom potrzebującym.

Głównym punktem spotkania była wystawa fotografii Edyty Marii Leśniak przedstawiających piękno kobiet. Niebywale ciekawe ujęcia pokazały przybyłym gościom inne spojrzenie na fizyczność kobiet po leczeniu raka piersi. Odważne akty, które przemawiają do odbiorcy na wielu płaszczyznach przykuły uwagę widzów na długo. Wysmakowane, czarno-białe portrety gdzieniegdzie podkreślone kolorem ukazały widzom główne przesłanie wystawy – Amazonki to odważne, atrakcyjne i seksowne kobiety, które żyją radośnie pełną piersią. Fotomodelkami były między innymi: agawa, b_angel, Joanna_w29, jola19, Kela, madzia_61, mag_dag, magdam.

Równie ciekawy był pokaz mody zorganizowany przez znane radomskie projektantki – siostry Wilk, zainspirowany podróżą Marleny Dietrich do Nowego Jorku. Pełne kobiecości modelki-amazonki zaprezentowały na wybiegu stroje utrzymane w konwencji lat czterdziestych ubiegłego wieku. Fryzury i makijaż do pokazu wykonały wizażystki Studio Scena. Pokaz spotkał się z gorącym przyjęciem i nagrodzono go gromkimi oklaskami. Modelkami były między innymi: b_angel, jola19, Kela, madzia_61, roza.

Głównym sponsorem imprezy była firma farmaceutyczna ROCHE Polska.

b_angel