logo_100

Warsztaty „Włącz bezstres 3.0”, zorganizowane przez Fundację Onkologiczną No pasaRAK już za nami. 30 września 2016 spotkałyśmy się w Warszawie, aby spędzić czas radośnie i twórczo, napełniając się pozytywną energią.

 

Na piątkowych zajęciach „Muzyczny pokarm, czyli jak wykorzystać siłę dźwięku w odkrywaniu i zasilaniu zasobów osobistych”, prowadzonych przez Izabelę Dębicką – dr n. hum. z zakresu muzykoterapii, psychoterapeutkę, muzyka, dowiedziałyśmy się, czym jest muzykoterapia i w jakim stopniu może być pomocna w leczeniu, ale i odkrywaniu własnych zasobów życiowych.

W sobotę na warsztacie „Jak uwierzyć w siebie”, prowadzonym przez Annę Kwiatkowską – psychoterapeutkę, psycholożkę, absolwentkę Społecznej Psychologii Klinicznej SWPS oraz Pedagogiki Ogólnej na Wydziale Pedagogicznym UW, nauczyłyśmy się, co to jest wiara w siebie, co się na nią składa i jakie zasoby są nam potrzebne, by ją zwiększyć.

 

 

W sobotnie popołudnie tematem warsztatowego spotkania był odpoczynek. Uczyłyśmy się „Jak odpocząć, by wypocząć”. Zajęcia prowadziła Małgorzata Randzio – psycholożka, trenerka umiejętności psychologicznych, psychoterapeutka, absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Szukałyśmy odpowiedzi na pytanie: co znaczy odpoczywać wystarczająco dobrze, jak odpoczywać, by się zregenerować i czy potrafimy to robić? Na zakończenie spotkania poddałyśmy się odprężającej relaksacji.

 

W przerwach między zajęciami i długo po nich cieszyłyśmy się swoją obecnością oraz tym, że mamy okazję poznać się lepiej i przekonać, jak wiele nas łączy, mimo że jesteśmy w różnym wieku, z różnych środowisk i mamy różne doświadczenia. Tak jak na poprzednich warsztatach, na nowe dziewczyny czekały niespodzianki – koszulki i gadżety z logo naszej fundacji. Na pewno dla każdej z nas wartościową pamiątką z tych warsztatów będzie kartka z obrysem dłoni, z której dowiedziałyśmy się, jakie są nasze atuty w oczach innych.

Wydawnictwo ZNAK kolejny już raz obdarowało nas książkami, które drogą losowania powędrowały w ręce uczestniczek warsztatów.

W słoneczne niedzielne południe 2 października nadszedł czas powrotu do domu, ale mamy wielką nadzieję, że takie spotkania zdarzą się jeszcze wiele razy!

 

Poniżej kilka pamiątkowych zdjęć. Reszta niebawem ukaże się w Galerii.

img_6001img_6024img_6040img_6025img_6008img_6000img_5981img_5975img_5973img_5968img_5960img_5953img_5906img_5904img_5887img_5877

www.amazonka.org.pl