[vc_row row_large=”1″][vc_column][vc_column_text]

Główne cele Fundacji

nopasarakCelem Fundacji jest zapewnienie rzetelnych informacji dotyczących diagnozowania, leczenia i rehabilitacji osób dotkniętych rakiem piersi oraz udzielenie im wsparcia w trudnym czasie choroby, a także po zakończeniu leczenia.

O ile w dziedzinie medycyny odnotowuje się bardzo duży postęp i leczenie raka piersi coraz częściej kończy się sukcesem, to nadal dużym problem dla kobiety jest powrót do równowagi psychicznej, a co za tym idzie powrót do pełni życia społecznego. Leczenie powoduje wiele skutków ubocznych, które mają wpływ na psychospołeczne zachowania w dłuższym okresie czasu. Poczucie wykluczenia z życia społecznego kobiet leczonych z powodu raka piersi nie znika wraz z zakończonym leczeniem medycznym.

Działania planowane przez Fundację wypełniają istniejącą lukę, docierając za pomocą Internetu do ogromnej rzeszy Amazonek.

Fundacja pomaga w funkcjonowaniu osobom dotkniętym rakiem piersi i szukającym wsparcia i wiedzy w Internecie. Fundacja zapewnia  im dostęp do wiarygodnych medycznych informacji i ułatwia kontakt z osobami, które zmagania z chorobą mają już za sobą i służą swoim doświadczeniem.

Narzędziem, za pomocą którego Fundacja realizuje ten cel jest działający od czerwca 2013 roku portal amazonka.org.pl –  zawierający rzetelne informacje o raku piersi, możliwość kontaktu z ekspertami, a także FORUM, gdzie można porozmawiać na tematy związane z chorobą – ale nie tylko – rozmawiamy też o swoich rodzinach, zainteresowaniach, kłopotach i radościach dnia codziennego.

Forum to wirtualny klub Amazonek, działający nieprzerwanie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Adresowany do wszystkich dotkniętych rakiem piersi, obejmujący swym zasięgiem osoby z całej Polski, a także z zagranicy. Łatwo dostępny dla młodych kobiet, matek robiących karierę zawodową, nie mających czasu. Dla nich udział w życiu  stacjonarnego klubu Amazonek jest trudny, a tak jak inne chore, potrzebują informacji, wsparcia, poprowadzenia przez trudy leczenia i rehabilitację. Portal dostarcza rzetelnych informacji, zamieszcza rozmowy z ekspertami onkologii, psychologii i rehabilitacji.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]