ZAPROSZENIE_ZABIEG1

Projekt MOTYLE ŚWIADOMOŚCI został uruchomiony w lipcu 2015 roku.

Ma na celu zbudowanie świadomości społecznej w zakresie pigmentacji brodawki piersiowej oraz pomoc kobietom, których nie stać na odtworzenie brodawki po rekonstrukcji piersi przy pomocy zabiegu mikropigmentacji medycznej. Jest to zabieg bezpieczny, pozwalający uzyskać niezwykle naturalny efekt. Polega na pigmentowaniu/tatuowaniu skóry i uzyskaniu przy użyciu techniki 3D niezwykle realistycznego efektu wypukłej brodawki.

Bezpłatne zabiegi wykonujemy w naszej formie od kilku już lat. Ponieważ brakuje nam już rąk do pracy, a chętnych kobiet jest coraz więcej, postanowiliśmy rozszerzyć obszar działania i rozpocząć prowadzenie szkoleń podczas których Amazonki mają wykonywane bezpłatne zabiegi. Celem projektu jest budowanie sieci certyfikowanych gabinetów partnerskich, które zobowiązują się po szkoleniu do wykonywania 1 zabiegu w miesiącu bezpłatnie. Im więcej będzie osób szkolących się – w tym obszarze mamy bardzo duże zainteresowanie tematem, tym więcej kobiet będzie mogło mieć bezpłatnie wykonany zabieg. W przyszłości będziemy kierować kobiety, które zgłoszą się do nas na bezpłatny zabieg do konkretnych gabinetów będących naszymi partnerami na terenie całego kraju.

Projekt objęła swoim patronatem Federacja Stowarzyszeń AMAZONKI. Patronem medialnym jest magazyn popularno naukowy Kosmetologia Estetyczna. Do akcji włączają się fundacje – między innymi Fundacja Plaza Angels i Revitalash, która od wielu już lat prowadzi akcję Zdrowy Nawyk, Zdrowe Piersi. Nawiązujemy stale współpracę w zakresie promowania projektu z prasą oraz social media. W roku 2016 prognozujemy wykonanie kilkudziesięciu bezpłatnych zabiegów pigmentacji brodawki.

Wkładamy olbrzymią pracę, by dotrzeć do jak najszerszej grupy kobiet. Nawiązujemy współpracę ze szpitalami, lekarzami. Chcemy połączyć środowisko lekarskie z kosmetologicznym. Chcemy by każda kobieta na etapie rekonstrukcji piersi czy nawet mastektomii otrzymywała informację na temat możliwości zabiegu mikropigmentacji brodawki piersiowej. Celem projektu jest wzmocnienie świadomości społecznej w zakresie mikropigmentacji medycznej, która daje olbrzymie możliwości w zakresie poprawy jakości życia i codziennego funkcjonowania.

Projekt rozpoczął się od zabiegu pigmentacji brodawki, ale docelowo obejmie osoby borykające się z innymi problemami takimi jak łysienie plackowate, blizny, przebarwienia, bielactwo, zajęcza warga itp. W styczniu wchodzimy w kolejne szkolenia – maskowanie łysienia i zapraszamy serdecznie do udziału w charakterze modeli osoby borykające się z tym problemem – łysienie plackowate, blizny powypadkowe i po przeszczepach, zagęszczanie rzadkich włosów zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

W chwili obecnej przygotowujemy panel konferencji promujących projekt i szerzących ideę mikropigmentacji medycznej w Polsce.

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny zabieg.
Agnieszka Zapała
 

amazonka.org.pl