nopasarak

Warsztaty „Włącz bezstres 2.0”, zorganizowane przez Fundację Onkologiczną No pasaRAK już za nami. 3 czerwca 2016 spotkałyśmy się w Warszawie, aby spędzić czas radośnie i twórczo, napełniając się pozytywną energią.

 

Na piątkowych zajęciach „Radość ruchu”, prowadzonych przez Agnieszkę Sokołowską, psychoterapeutkę i superwizorkę Psychoterapii Tańcem i Ruchem rozgrzałyśmy się tańcem w kręgu, by otworzyć się na różną dynamikę muzyki i rytmu. Zaangażowałyśmy ciało i serce, by dać odpocząć „głowie” i myśleniu. Spotykałyśmy się same ze sobą i z innymi, rozmawiając najbardziej naturalnym językiem na świecie, czyli ruchem. Zatańczyłyśmy z czterema żywiołami, które niosą ze sobą różne emocje. Tak, by pozwolić sobie choć trochę zostawić to, co nie jest już potrzebne, znaleźć to, co wzmacnia i wytańczyć całą sobą to, co spontanicznie się pojawia.

 

W sobotę na warsztacie „Jak zadbać o siebie z klasą i czuć się z tym dobrze”, prowadzonym przez Martę Witkowską, absolwentkę Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja psychoterapia) i Renatę Arseniuk, absolwentkę Wydziału Psychologii UW oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, dowiedziałyśmy się, czy potrafimy być asertywne, pracowałyśmy nad wyrażaniem własnego zdania, potrzeb i próśb.

W sobotnie popołudnie podzieliłyśmy się na trzy grupy. Pierwsza dowiedziała się „Jak radzić sobie ze stresem” podczas spotkania prowadzonego przez Sylwię Osadę, psycholożkę, psychoterapeutkę i seksuolożkę, absolwentkę UAM, SWPS oraz Szkoły Psychoterapii przy Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA. Rozszerzyłyśmy swoją wiedzę o przyczynach stresu, emocjach mu towarzyszących oraz strategiach radzenia sobie z nim.

Druga grupa zmagała się za złością, która okazała się naszym przyjacielem. O tym oraz o przejawach, funkcjach i sposobach radzenia sobie ze złością dowiedziałyśmy się podczas warsztatu „Złość – wróg czy przyjaciel”, prowadzonego przez Annę Kwiatkowską, psychoterapeutkę, psycholożkę, absolwentkę Społecznej Psychologii Klinicznej SWPS oraz Pedagogiki Ogólnej na Wydziale Pedagogicznym UW.

Trzecia grupa podkreślała swoją urodę podczas warsztatu „Bo zwykłe kobiety są niezwykłe”.  Prowadząca spotkanie Agata Kalbarczyk od ponad 20 lat jest makijażystką, pracuje przy sesjach zdjęciowych i na planach reklam telewizyjnych. Nam pokazała makijaż codzienny i odświętny, doradziła, jak skompletować kosmetyki i przybory do makijażu.

W przerwach między zajęciami i długo po nich cieszyłyśmy się swoją obecnością oraz tym, że mamy okazję poznać się lepiej i przekonać, jak wiele nas łączy, mimo że jesteśmy w różnym wieku, z różnych środowisk i mamy różne doświadczenia. Tak jak na jesiennych warsztatach, na nowe dziewczyny czekały niespodzianki – koszulki i gadżety z logo naszej fundacji.

Wydawnictwo ZNAK kolejny już raz obdarowało nas książkami, które drogą losowania powędrowały w ręce uczestniczek warsztatów.

W słoneczne niedzielne południe 5 czerwca nadszedł czas powrotu do domu, ale mamy wielką nadzieję, że takie spotkania zdarzą się jeszcze wiele razy!

 

Poniżej kilka pamiątkowych zdjęć. Reszta niebawem ukaże się w Galerii.

DSCN0487

DSCN0382

DSCN0386

DSCN0432

DSCN0458

DSCN0470

DSCN0557

DSCN0563

DSCN0573

DSCN0576

DSCN0607

DSCN0614

IMG_3582-001

IMG_3584-001

IMG_3612-001

DSCN0600

DSCN0663

IMG_3560-001

IMG_0453

DSCN0591-001

amazonka.org.pl