rynek_zdrowia_smallW Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie otwarto w czwartek Uniwersyteckie Centrum Leczenia Chorób Piersi – pierwszą tego typu placówkę w Małopolsce oferującą chorym kobietom szybką i kompleksową diagnostykę oraz wielokierunkowe, zintegrowane leczenie.

Centrum wzorowane jest na metodach stosowanych w ośrodkach amerykańskich i zachodnioeuropejskich, działających w oparciu o tzw. Breast Unit. Zdaniem uczestniczącego w otwarciu rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciecha Nowaka, placówka oferuje pacjentkom wielodyscyplinarne leczenie na miarę XXI wieku.

W przypadku rozpoznania raka piersi decyzja dotycząca sposobu leczenia podejmowana jest wspólnie przez lekarzy biorących udział w cotygodniowych konsyliach. W skład zespołu wchodzą: radiolodzy, chirurdzy, ginekolodzy, onkolodzy, radioterapeuci i chirurg plastyczny. Wszystkie pacjentki mogą liczyć na pomoc fizjoterapeuty oraz psychologa.

W centrum wykonywane są zabiegi oszczędzające i onkoplastyczne, biopsje węzłów wartowniczych, zabiegi radykalne oraz jednoczasowe i odroczone rekonstrukcje piersi.

czytaj dalej: www.rynekzdrowia.pl