„Włącz bezstres 4.0”

Fundacja Onkologiczna No pasaRAK zaprasza na warsztaty dla kobiet po raku piersi.

Spotkanie odbędzie się w Warszawie, w dniach 6-8 września 2019

 

W programie znajdą się warsztaty prowadzone przez specjalistów.

Piątek, godzina 19:00-21:00: „Poza pośpiechem” warsztat relaksacyjny.

Masz poczucie bycia w ciągłym biegu? Czujesz, że świat jest w szalonym pędzie, a Ty nie do końca się w tym odnajdujesz? Brakuje Ci chwili na złapanie głębokiego, wyciszającego oddechu i spojrzenie w głąb siebie? Masz wrażenie, że poprzez napięcia ciało chce Ci coś przekazać, ale na co dzień trudno złapać Ci z nim kontakt? Jeżeli na większość pytań Twoja odpowiedź brzmi twierdząco – ta propozycja jest dla Ciebie.

Podczas warsztatu, dzięki zastosowaniu ćwiczeń oddechowych oraz prowadzonej relaksacji osadzisz się w „tu i teraz” i złapiesz grunt pod bosymi stopami, tym samym zyskując przestrzeń na przyjrzenie się potrzebom płynącym z Twojego ciała.

Większość technik poznanych podczas spotkania będziesz mogła wykorzystać samodzielnie w domowym zaciszu, dbając w ten sposób o siebie.

Warsztat został wzbogacony o elementy vinyasa jogi, która w sposób płynny łączy ruch
z oddechem i uczy traktowania ciała z uważnością oraz szacunkiem, bez siłowego pokonywania granic.

Prowadząca: Natalia Przybyłek-Król – psycholog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, seksuolog. Od 9 lat pracuje z osobami borykającymi się z problemami natury psychologicznej i seksuologicznej. Prowadzi także indywidualne treningi relaksacyjne
i oddechowe.

Z zamiłowania joginka – ukończyła szkolenie nauczycielskie vinyasa jogi (RYT 200), zgłębia również tajniki najspokojniejszego treningu świata, czyli jogi yin. Uważa, że oddech, będący tak ważny w jodze, jest bezcennym narzędziem, które dobrze opanowane i poprowadzone może wspomóc nas w chwilach napięcia i stresu.
Kontakt:
nprzybylek@gmail.com, fp: www.facebook.com/zlasu1

 

Sobota, godzina 10:30-13:30 (z przerwą kawową)

Grupa 1: Odkryj w sobie Boginię”

 

Kobietę kształtują jej własne wybory i decyzje, jej zdolność do ufności i miłości, umiejętność uczenia się na doświadczeniach i gotowość do podejmowania zobowiązań.

Na warsztacie:
– poznasz swój archetyp, dowiesz się, czy jesteś Afrodytą, a może Artemidą,
– dowiesz się, dlaczego życie w zgodzie z archetypem jest ważne,
– odkryjesz, jak współczesna kobieta może korzystać z mocy archetypowej Bogini,

– poznasz swoje mocne strony,

– dowiesz się, mocy której Bogini potrzebujesz w swoim życiu,
– poznasz swoją drogę rozwoju.

Pamiętaj, praktyka budzi boginię.
Dlatego zapraszam na ten poświęcony kobietom warsztat.
Zatrzymaj się w biegu.

Poznaj swoją historię.
Spotkaj z innymi kobietami.
Odkryj w sobie boginię.

 

Prowadząca: Aleksandra Skwara – psycholog, coach, psychoterapeuta, wykładowca akademicki, trener rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Prowadzi zajęcia grupowe dla pacjentek onkologicznych w projekcie „Jesteś tego warta”.

Kontakt: kontakt@aleksandraskwara.pl, tel. 501 409 954

www.aleksandraskwara.pl

https://www.facebook.com/Aleksandra-Skwara-Meditor-247697751922308/

 

Grupa 2: W drodze do Siebie”

 

Czujesz, że czegoś brak w Twoim życiu? Na co dzień nie masz czasu zastanowić się nad ważnymi dla siebie sprawami? Czujesz, że coś ogranicza Cię w byciu w pełni sobą? Nie wierzysz, że możesz zrealizować swoje marzenia, a chciałabyś zobaczyć choć iskierkę nadziei?

–  zobacz siebie i swoje życiowe marzenia z nowej perspektywy,

– upewnij się, co już masz i możesz rozwijać, aby osiągać to, czego potrzebujesz,

– poznaj swoją blokadę w dążeniu do realizacji marzeń,

– zaplanuj spełnienie – zobacz, jak działa siła wsparcia innych kobiet.

 

Pierwszym krokiem na drodze do osobistego sukcesu, zadowolenia, poczucia szczęścia jest samoświadomość, świadomość własnych zasobów, świadomość tego, czego chcemy
i czemu to służy. Jeśli tego nie mamy, istnieje ryzyko, że będziemy realizowali plan kogoś innego i dla tego kogoś. Ważne jest jednak nie tylko patrzenie w przyszłość – na cele
i marzenia – ale też bycie tu i teraz, aby budować silny fundament, a nie gubić budulec
w biegu do mety.

 

Prowadząca: Katarzyna Spiridonow – psycholog, psychoterapeuta, trener rozwoju osobistego z 24-letnim doświadczeniem w psychoterapii, wspieraniu rozwoju osób indywidualnych i zespołów. Podróżniczka od lat 27. Sama wielokrotnie poszerzała swoją strefę komfortu i pomaga w tym swoim Klientkom. Oprócz prowadzenia swojej firmy QUO VADIS, realizuje projekt „Coaching w drodze do raju…”. Wie, jak ogromne znaczenie dla pełni i satysfakcji z życia ma samoświadomość i wie, jak ją pogłębiać.

Pracuje w kontakcie osobistym w gabinecie w Warszawie oraz przez skype. Kontakt: katarzyna.spiridonow@gmail.com, tel 600 138 011

Po inspiracje zaprasza na fanpage:

https://www.facebook.com/QuoVadisSzkoleniaPsychoterapiaCoaching

https://www.facebook.com/coachingwdrodzedoraju

 

 

Sobota, godzina 15:00-18:00 (z przerwą kawową)

Grupa 1: „Czuję i chcę, i to jest OK”

Coraz częściej słyszymy i nawet same powtarzamy, że warto dbać o siebie. Czy nie zdarzyło Ci się jednak pomyśleć, że dbanie o siebie to egoizm? Że najpierw powinnaś zadbać
o innych? Skąd wzięło się myślenie, że trzeba coś wybrać: albo dbam o siebie i swoje potrzeby, albo o innych ludzi i ich potrzeby?

 

Warunkiem zadbania o siebie jest rozpoznanie, czego potrzebujesz, żeby czuć się dobrze ze sobą. Jakie potrzeby są Twoje i tylko Twoje? Rozwijanie samopoznania to pierwszy krok również do tego, żeby było Ci dobrze z innymi ludźmi. Temu służy stawianie granic. Zobaczysz, że możliwe jest być w zgodzie ze sobą i z innymi, oraz że każdy moment jest dobry, żeby rozpocząć drogę do zmiany, choć niektóre relacje mogą nie wytrzymać tej próby. Ty jednak wyjdziesz z niej mocniej ugruntowana w sobie i z szansą na zbudowanie nowych, bardziej satysfakcjonujących związków z ludźmi. Podczas spotkania poczujesz, gdzie są Twoje granice i dowiesz się, co warto robić, żeby o nie zadbać.

 

Prowadząca: Małgorzata Wincenciak – psycholog, psychoterapeuta, trener umiejętności osobistych. Kiedyś skończyła studia prawnicze („grzeczne dziewczynki kończą, co zaczęły”), ale dopiero około czterdziestki odkryła pasję i radykalnie zmieniła swoje życie zawodowe.
Od tej pory konsekwentnie rozwija się jako psycholog i terapeuta.

Swoje klientki wspiera w odkrywaniu ich osobistych potrzeb i dbaniu o nie bez poczucia winy, w przygotowywaniu się do zmian, przeprowadzaniu zmian i pielęgnowaniu odwagi do życia w zgodzie ze sobą i realizowania swoich planów. Pracuje również z parami i rodzinami.

Pracuje w gabinecie w Warszawie oraz przez skype.

 

Od wielu lat związana jest ze Stowarzyszeniem „Niebieska Linia” (www.niebieskalinia.org), gdzie pracuje z osobami uwikłanymi w przemoc domową, kieruje projektami, prowadzi szkolenia i warsztaty.

Zaprasza na stronę https://www.facebook.com/PsychopracowniaWincenciak/

Kontakt: m.wincenciak@psychopracownia.eu, tel. 606 737 535

 

 

Grupa 2: „Odkryj w sobie Boginię” (opis wyżej)

—————————-

Fundacja zapewnia dwa noclegi i posiłki od piątkowej kolacji do niedzielnego śniadania. Dojazd uczestniczek na koszt własny.
Ilość miejsc ograniczona.

Chętnych prosimy o zgłoszenia na adres: biuro@nopasarak.org.pl
Wszelkie szczegóły spotkania zakwalifikowani uczestnicy otrzymają drogą mailową.

 

amazonka.org.pl