nopasarak

Pierwsze warsztaty zorganizowane przez Fundację Onkologiczną No pasaRAK pod hasłem „Włącz bezstres” już za nami. 18 września 2015 w godzinach popołudniowych do „Dobrego miejsca” w Warszawie z różnych stron Polski, a nawet z zagranicy, przyjechało 26 amazonek.  Do niedzielnego poranka „Dobre miejsce” okazało się dobre w wielu wymiarach!

Na zajęciach prowadzonych przez Agnieszkę Sokołowską – psychoterapeutkę i superwizorkę Psychoterapii Tańcem i Ruchem – starałyśmy się przez dwie godziny przyjaźnie pobyć we własnym ciele. Pomogły nam w tym tańce w kręgu, praca z obrazkami i rysowanie oraz uwolnienie napięcia przez naturalny ruch, oddech i wizualizację.

Na warsztacie o tym jak dobrze pomagać, prowadzonym przez Martę Witkowską, absolwentkę Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją z psychoterapii, dowiedziałyśmy się wiele o reagowaniu  i udzielaniu wsparcia w sytuacjach kryzysowych, oraz o tym, że zadbanie o siebie to ważny aspekt pracy z osobami doświadczającymi trudności. Wiele z nas uznało ten czas za najbardziej odkrywczy i niesamowicie cenny. To wielka sztuka prowadzić zajęcia przez 2,5 godziny i ani na minutę nie stracić uwagi odbiorców!

Podczas spotkania z naszą Fundacyjną ekspertką, Sylwią Osadą, psycholożką, psychoterapeutką i seksuolożką, absolwentką UAM, SWPS oraz Szkoły Psychoterapii przy Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA, mogłyśmy się zrelaksować, zbliżyć do siebie i dzięki temu zwiększyć samoświadomość. Wizualizacja pozwoliła wielu z nas odkryć nowe miejsca w głębi swojego ja. Pokazaną nam przez Sylwię drogą, każda z nas może podążać w zaciszu domowym.

Między zajęciami i długo po nich cieszyłyśmy się swoją obecnością oraz tym, że mamy okazję poznać się lepiej i przekonać, jak wiele nas łączy, mimo że jesteśmy w różnym wieku, z różnych środowisk, różnych stron świata i mamy różne doświadczenia. Dzięki naszym darczyńcom czekały na nas niespodzianki – koszulki i gadżety z logo naszej Fundacji, zaprojektowanym przez znaną i cenioną artystkę i projektantkę Iwonę Perlińską, która – co najważniejsze – jest też jedną z nas. Z kolei Wydawnictwo ZNAK obdarowało nas książkami, które drogą losowania powędrowały w ręce uczestniczek warsztatów.

W słoneczne niedzielne południe 20 września trzeba było się rozstać, ale mamy wielką nadzieję, że takie warsztaty odbędą się jeszcze wiele razy!

 

Poniżej kilka pamiątkowych zdjęć. Pozostałe niebawem ukażą się w Galerii.

001 002 003 004 005 006 007 008 009 010 011

amazonka.org.pl