Nasi eksperci 2016-11-10T13:15:27+00:00

Nasi Eksperci

dr n. med. Robert Wiraszka

wiraszkaLekarz radioterapii onkologicznej 1993, specjalista chemioterapii nowotworów 1996, specjalista onkologii klinicznej 2003, doktor medycyny 1997, biegły sądowy z zakresu onkologii od 1999.

Doświadczenie zawodowe: 1989-1999 Wojewódzki Szpital Zespolony w Radomiu (z czasowym oddelegowaniem 1989-1993 do Onkologicznego Specjalistycznego ZOZ w Lublinie). Od stycznia 2000 do grudnia 2012 starszy asystent Poradni Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Obecnie asystent Poradni Onkologicznej „Endomed” Radom.

Dodatkowa aktywność zawodowa: od 1992 do 1997 orzecznik ZUS, od 1997 do nadal orzecznik KRUS. Od 1992 do 2010 orzecznik PZU. Współpracownik (1996-1998) i redaktor (1999 – 2012) „Radomskiego Rocznika Lekarskiego”. Autor „Poradnika dla pacjentów leczonych w placówkach onkologicznych” (1999, 2004, 2010) oraz współautor poradnika „ABC finansów w chorobie” (2012).

Czterokrotnie w latach 2005-2009 w pierwszej dziesiątce w konkursie na „Lekarza Roku” w Radomiu.

lek. med. Monika Siołek – specjalista genetyki klinicznej

siolekWykształcenie: 1993 – 1999 Akademia Medyczna w Łodzi, Wydział Lekarski

Doświadczenie zawodowe:
1999-2001 Staż podyplomowy w Szpitalu Wojewódzkim w Kielcach
2001-2006 Staż specjalizacyjny z zakresu genetyki klinicznej w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie (Poradnia Genetyczna, Pracownia Diagnostyki Molekularnej, Zakład Cytogenetyki)
25.04.2007 Państwowy egzamin specjalizacyjny z zakresu genetyki klinicznej
2001-2013 Poradnia Genetyczna w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach (młodszy asystent, od 2007 starszy asystent)

Dodatkowe informacje:
Organizacja Poradni Genetycznej w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Poradnia działa od 13 lat. Od 2000 roku współpracujemy z Profesorem J. Lubińskim z Zakładu Genetyki Pomorskiej Akademii Medycznej (teraz Międzynarodowym Centrum Nowotworów Dziedzicznych), z Instytutem Genetyki Człowieka – z Profesorem A. Pławskim. Obecnie zdecydowaną większość badań molekularnych wykonujemy w Zakładzie Diagnostyki Molekularnej w Świętokrzyskim Centrum Onkologii. W poradni diagnozujemy pacjentów z rodzinną agregacją chorób nowotworowych w rodzinie, pacjentów z chorobą nowotworową zdiagnozowanych w młodym wieku (rak piersi, rak jelita grubego). Rocznie przyjmujemy około 3000 osób. Pacjenci z obciążeniem genetycznym mają zapewnioną opiekę i program badań profilaktycznych w naszym szpitalu. Poradnia Genetyczna bierze udział w wielu projektach badawczych.

mgr fizjoterapii Adam Iwański

iwanskiFizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego, absolwent Akademii Wychowania
Fizycznego w Katowicach na kierunku Fizjoterapii, specjalizujący się w rehabilitacji
ortopedycznej, sportowej i onkologicznej.
Absolwent i uczestnik licznych szkoleń z zakresu terapii manualnej, rehabilitacji sportowej,
kompleksowej terapii przeciwobrzękowej, drenażu limfatycznego, masażu oraz treningu
sportowego.
Doświadczenie zawodowe i praktykę nabierał:
– 2007-2014 Kobieca Kadra Gimnastyki Sportowej w Zabrzu;
– 2011-2014 N.Z.O.Z. Med-Profil w Żernicy;
– 2013-2016 współpraca z GAF Omega Gliwice;
– od 2014 zatrudniony w N.Z.O.Z. „Vitamed” w Gliwicach;
– od 2015 współpraca z „KS Sośnica”.
Od 2011 roku, współpracuje ze sklepami medycznymi, wykonując pomiary na rękawy
kompresyjne dla pacjentów z obrzękami.
Od 2014 w Gliwicach przy ulicy Piwnej 17, prowadzi własny gabinet rehabilitacyjny
„AdamMed Profesjonalna Rehabilitacja”, gdzie pacjenci mogą liczyć na kompleksową
rehabilitację i porady z zakresu rehabilitacji ortopedycznej, sportowej i onkologicznej.

mgr psychologii, seksuolog Sylwia Osada

osadaUkończyła Wydział Psychologii oraz studia podyplomowe w zakresie Seksuologii Klinicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Odbyła szkolenie w zakresie psychoterapii w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie. Ukończyła staż kliniczny w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia przy Centrum Psychoterapii oraz kursy specjalistyczne w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego.

Głównymi obszarami jej pracy są zaburzenia seksualne, problemy w relacjach partnerskich, zaburzenia pożądania, oziębłość seksualna, obniżone libido, trudności ze znalezieniem partnera oraz utrzymaniem bliskiej relacji, zaburzenia adaptacyjne, obniżony nastrój, terapia DDA.

Pracuje z dorosłymi, prowadzi terapię partnerską.

mgr Ewa Bielawny

Ewa Bielawny
Ukończyła Wydział Filologii Germańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, jednak swoją drogę zawodową związała z firmą Anita Polska z siedzibą we Wrocławiu, która jest dystrybutorem najwyższej jakości protez piersi, bielizny oraz kostiumów kąpielowych Anita. Ukończyła wiele szkoleń z zakresu prawidłowego doboru bielizny włączając w to także ofertę skierowaną do kobiet po operacji piersi. W firmie Anita zajmuje się prowadzeniem szkoleń, prezentacji oraz marketingiem.

dr n. med. Beata Adamczyk

767_Adamczyk_Beata

Specjalista chirurgii ogólnej, specjalista chirurgii onkologicznej.

Absolwentka Akademii Medycznej w Poznaniu, starszy asystent I Oddziału Chirurgii Onkologicznej  i Ogólnej Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu.

Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej (ESSO), Europa Donna.
Staże doskonalące m.in.:
– Hospital of the University of Pennsylvania (Filadelfia, USA),
– Istituto Europeo di Oncologia (Mediolan, Włochy),
– S’Orsola Malpighi Ospedale (Bolonia, Włochy),
– Istituto Nazionale dei Tumori (Mediolan, Włochy),
– Instituto de Oncologia Angell H.Roffo (Buenos Aires, Argentyna).

lek. med. Katarzyna Pogoda

pogodaDoktor Katarzyna Pogoda pracuje w Klinice Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii – Instytutu w Warszawie.

Posiada specjalizację z onkologii klinicznej, zdała egzamin ESMO z onkologii klinicznej (2015). Otworzyła przewód doktorski dotyczący chorych na potrójnie ujemnego raka piersi. Jej dotychczasowa praca naukowa dotyczyła chorych na raka piersi z przerzutami do mózgu i chorych na potrójnie ujemnego raka piersi (publikacje w czasopismach zagranicznych i polskich). Prowadzi również prace dotyczące opieki nad młodymi chorymi na raka piersi.

Jest członkiem redakcji Medycyny Praktycznej – Onkologii. Stypendystka grantów ESMO. W 2014 roku odbyła staż naukowy w Sidney Kimmel Comprehensive Cancer Center przy Johns Hopkins University w Baltimore w ramach stypendium Avon Global Breast Cancer Clinical Scholars Program.

Jest członkiem ASCO, ESMO, PTOK i PTO. Z ramienia Kliniki współpracuje z Breast Cancer Group przy EORTC.