nopasarak

                                                                      „Włącz bezstres 3.0”

Fundacja Onkologiczna No pasaRAK zaprasza na warsztaty dla osób po raku piersi.

Spotkanie odbędzie się w Warszawie, w dniach 30 września – 2 października 2016.

 

W programie znajdą się warsztaty prowadzone przez specjalistów.

Piątek, godzina 19:00-21:00: warsztat Muzyczny pokarm, czyli jak wykorzystać siłę dźwięku w odkrywaniu i zasilaniu zasobów osobistych

Celem muzykoterapii „nie jest dostosowanie jednostki do środowiska (które nierzadko jest patogenne), zharmonizowanie, zestrojenie za wszelką cenę, lecz dostarczenie jej większych możliwości oraz wolności wyrażania siebie, w celu osiągnięcia lepszej jakości życia”.

/Edith Lecourt – francuska psychoanalityczka, muzykoterapeutka/

Muzyka towarzyszy nam już od najwcześniejszych chwil naszego życia. Obecna była w okresie prenatalnym, gdy jako płód słuchałyśmy rytmów bicia serca i melodii głosu matki, a później w takcie karmienia piersią czy zasypiania przy dźwiękach kołysanki. Muzyka zatem to swoisty substytut dobrego obiektu opiekuńczego; może nas ukoić, gdy jest nam źle, „nakarmić”, gdy dokucza „głód emocji”, ale i dodać skrzydeł, by radośnie iść przez życie i realizować własne marzenia. O tym, czym jest muzykoterapia i w jakim stopniu może być pomocna w leczeniu, ale i odkrywaniu własnych zasobów życiowych, dowiemy się w trakcie najbliższych warsztatów z muzykoterapii.

Zajęcia poprowadzi Izabela Dębicka – dr n. hum. z zakresu muzykoterapii, psychoterapeutka, muzyk. Od kilkunastu lat zajmuje się naukowo i praktycznie problematyką wykorzystania muzykoterapii w leczeniu dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Jest autorką wielu publikacji z zakresu muzykoterapii. Obecnie prowadzi szkolenia z zakresu muzykoterapii oraz sesje psychoterapii i muzykoterapii. Pracuje w Kielcach, w Poradni Zdrowia Psychicznego „Nadzieja rodzinie”  oraz w ramach prywatnej praktyki w Świętokrzyskim Centrum Psychoterapii i Terapii przez Sztukę (www.psychoterapia-muzykoterapia.com.pl). Pacjentów przyjmuje także w Warszawie w Gabinecie psychoterapii i muzykoterapii: www.warszawa.psychoterapia-muzykoterapia.com.pl.

 

Sobota, godzina 10:30-13:30 (z przerwą kawową) warsztat: Jak uwierzyć w siebie?

Wiara w siebie jest podstawą powodzenia w życiu oraz poczucia szczęścia. Czyni wybory łatwiejszymi, a relacje z ludźmi bardziej satysfakcjonującymi.

Podczas warsztatu zajmiemy się następującymi zagadnieniami:

  • co to jest wiara w siebie?; co się na nią składa?;
  • jaka jest moja wiara w siebie?; w jakich obszarach jest duża, a w jakich mi jej brakuje?;
  • co chciałabym zmienić w swoim życiu w związku z wiarą w siebie?; jak tego dokonać?;
  • jakie zasoby są mi potrzebne, żeby zwiększyć swoją wiarę w siebie?; które z nich mam, a które mogę zdobyć?

W czasie warsztatu będziemy rozmawiać, rozmyślać i ćwiczyć. Będziemy pomagać sobie nawzajem znaleźć pomysły i sposoby – w mniejszych lub większych grupach.

Prowadzi Anna Kwiatkowska – psychoterapeutka, psycholog, pedagog, absolwentka Społecznej Psychologii Klinicznej SWPS oraz Pedagogiki Ogólnej na Wydziale Pedagogicznym UW. Ukończyła 4-letnie Studium Psychoterapii, rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Kurs Pomocy Psychologicznej, prowadzony przez Ośrodek Pomocy i Edukacji Psychologicznej „INTRA” oraz kurs podstawowy i zaawansowany terapii systemowej, organizowany przez Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej. Zajmuje się psychoterapią indywidualną młodzieży i dorosłych oraz terapią par i rodzin w Gabinecie Pomocy Psychologicznej www.psycholog-pomoc.pl.

 

Sobota, godzina 15:00-18:00 (z przerwą kawową) warsztat: „Jak odpocząć, by wypocząć?”

Czas, który mamy razem spędzić, poświęcimy tematowi odpoczynku.

W jaki sposób odpoczywać, by zregenerować organizm?

Co to znaczy odpoczywać wystarczająco dobrze?

Czy potrafimy to robić?

Jak dobrze i mądrze gospodarować swoją energią?

Podczas naszych warsztatów poszukamy odpowiedzi na te pytania przez wspólną rozmowę i refleksję, będziemy korzystać z wiedzy psychologów i psychoterapeutów oraz bezpośrednio poznawać metody relaksu, odpuszczania i odreagowywania w czasie ćwiczeń praktycznych.

 

Prowadzi Małgorzata Randzio – psycholog, trener umiejętności psychologicznych, psychoterapeutka. Absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzi psychoterapię indywidualną osób dorosłych. Doświadczenie kliniczne zdobywała w Szpitalu dla Psychicznie i Umysłowo Chorych. Ukończyła Szkołę Podstaw Psychoterapii Psychoanalitycznej oraz Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego. Aktualnie jest w trakcie szkolenia w Psychoanalitycznej Szkole Psychoterapii przy PTPP.

Pracuje również jako trener umiejętności psychologicznych. Doświadczenie trenerskie zdobywała pracując z wieloma grupami odbiorców – lekarzami, menedżerami, nauczycielami, studentami, młodzieżą licealną, osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Tworzy i prowadzi warsztaty z szeroko rozumianego obszaru komunikacji oraz rozwoju osobistego, radzenia sobie ze stresem i budowania odporności na stres.

kontakt: mrandzio@gmail.com  tel. 501 548 826

—————————-

Fundacja zapewnia dwa noclegi i posiłki od piątkowej kolacji do niedzielnego śniadania. Dojazd uczestników na koszt własny. Ilość miejsc ograniczona.

Chętnych prosimy o zgłoszenia na adres: biuro@nopasarak.org.pl

Wszelkie szczegóły spotkania zakwalifikowani uczestnicy otrzymają drogą mailową.

 

amazonka.org.pl